Home / Yabancı Diziler / Stranger Things Nerede Çekiliyor

Stranger Things Nerede Çekiliyor

Yıldız Ver

User Rating: 4.18 ( 7 votes)

Stranger Things dizisi, Netflix tarafından çekilen ve sadece ülkemizde değil aynı zamanda Dünyanın pek çok ülkesinde büyük bir ilgi ile izlenen bir yapımdır.

Stranger Things Hangi Ülkede?

Stranger Things dizisinin çekimleri Amerika Birleşik Devletlerinde yapılmaktadır. Diziyi izlediğiniz zaman Hawkings adından bir kasabadan söz edilmektedir. Aslında bu Hawkings isimli kasaba kurmaca bir isimdir. Dizinin çekim yerleri ise ağırlıklı olarak Atlanta’da, Indiana ve Illionis eyaletinde çekilmektedir. Dizi senaryosuna göre ise Hawkings isimli kasaba Atlanta eyaletinde geçmektedir.

Dizide Will isimli bir karakterin yer altında gelen bir monster tarafından ilk sezonda kaçırılması, ikinci sezonda içine girip ele geçirilmesi ve üçüncü sezonda ise bir AVM’nin altında üs kuran Ruslardan bahsedilmektedir. Özellikle ergen bireyler tarafından çok sevilen dizinin dördüncü sezonunun çekilmesi ise an meselesidir.

Stranger Things Nerede Çekiliyor
Stranger Things Nerede Çekiliyor

Check Also

Charmed Nerede Çekiliyor

Charmed Nerede Çekiliyor

Charmed dizisi 3 kız kardeşin hikayesini anlatmak olup, dizinin çekimleri için Kanada’nın British Columbia bölgesi …

One comment

  1. hawkins hayali bir kasaba değil bazı sahneleri teksas eyaletinde çekildi buna hawkins middle school da dahil google earth dan bakabilirsiniz

Bir yanıt yazın